Paslėptas tarp ošiančių pušynų ir Baltijos jūros bangų, Palangos botanikos parkas – meiliai vadinamas Birutės vardu – vilioja lankytojus savo nepakartojamu grožiu ir turtinga istorija. Šis gamtos perlas, XIX a. pabaigoje sukurtas grafo Felikso Tiškevičiaus iniciatyva, ilgainiui tapo ne tik kurorto pasididžiavimu, bet ir svarbiu botanikos sodu.
Kiekvienas žingsnis šiame parke – tai pažintis su kvapą gniaužiančia gamtos įvairove. Įsikūręs legendinio Birutės miško glūdumoje, parkas saugo šimtmečius skaičiuojančius medžius, išskirtinius egzotinius augalus ir spalvingus, kruopščiai prižiūrimus gėlynus.
Parko ištakos siekia XIX a. pradžią, kai grafas Juozapas Tiškevičius pradėjo formuoti savo dvaro aplinką, pasitelkdamas žymiausius to meto kraštovaizdžio architektus. Čia pradėti sodinti reti augalai iš įvairių pasaulio kampelių, sukuriant įspūdingą ir harmoningą žalumos oazę. 1963 m. parkui oficialiai suteiktas botanikos sodo statusas, o 1984 m. jis paskelbtas valstybiniu draustiniu, taip dar kartą pabrėžiant jo svarbą gamtos ir kultūros paveldo kontekste.